اخبار ملوان مصاحبه ها

احمدزاده: سه سال دیگر سعید عزت الهی کاپیتان تیم ملی خواهد شد

همیشه تورنمنت های بزرگ از جمله جام جهانی بهترین فرصت برای درخشش بازیکنان جوانی است که از این طریق خودشان را به تیم های بزرگ معرفی کنند. سعید عزت اللهی یکی از این جوانان آینده دار است که در اولین بازی تورنمنت بزرگ درخشان ظاهر شد تا شاید مشتریان زیادی را پیدا کند. با این بهانه به سراغ محمد احمدزاده سرمربی سابق ملوان رفتیم و گفت و گویی با او انجام دادیم که اولین بار این مربی در لیگ برتر به عزت اللهی میدان داد.
آقای احمدزاده جام جهانی را پیگیری می کنید یا کماکان با فوتبال قهر هستید؟
هر چقدر که با فوتبال قهر باشی از جام جهانی نمی توانی به راحتی عبور کنی و باید این مسابقات را پیگیری کنی. من هم با فوتبال آشتی کردم و مسابقات را پیگیری می کنم.
تا الان کدام تیم را بهتر دیدید و آیا به جز ایران طرفدار تیم خاصی هستید؟
من کرواسی را تیم خوبی دیدم و فوتبال رو به جلو را به نمایش می گذارد و نیجریه هم در این بازی اخیرش خوب ظاهر شد و نشان داد تیم خطرناکی است. بقیه تیم ها نیز هنوز چیزی نشان نداده اند و باید بازی دوم آلمان را هم ببینیم و در موردش نظر دهیم. در کل این جام، جام شگفتی هاست و به نظرم تیم هایی به نیمه نهایی برسند که کسی انتظارش را ندارد.
این کامیونی که سوار می شوید تلویزیون دارد یا نه، چون شما بیشتر در جاده هستید!
اتفاقا داخل کامیون تلویزیون گذاشتم که هر موقع بازی باشد کامیون را کنار می زنم و راحت بازی را نگاه می کنم. هیچ بازی را از دست نمی دهم.
پس بازی شاگردتان را هم کاملا دیدید؟
بله، بازی اول سعید (عزت اللهی) محروم بود ولی بازی دوم به میدان رفت و عالی هم بازی کرد. من هم از بازی سعید کیف کردم و خوشحال شدم که خودش را ثابت کرد.
یادتان هست اولین بار که به سعید عزت اللهی بازی دادید چند سالش بود؟
دقیقا یادم نیست چند سال داشت ولی این را می دانم او در تیم جوانان بازی می کرد و من اولین جلسه ای که او را دیدم فوتبالش را پسندیدم و همان سال به او بازی دادم.
مقابل یک تیم بزرگی هم بود؟
بله، مقابل استقلال فیکس میدان دادم که تا دقیقه 75 هم در زمین بود ولی چون کارت زرد گرفته بود و این احتمال را می داد اخراج شود، تعویضش کردم تا این اتفاق رخ ندهد.
کسی هم از بازی دادن به بازیکن خیلی جوان از شما انتقاد کرد؟
کسی انتقاد نکرد. اگر خاطرتان باشد در آن سال عمر ما زیاد کفاف نداد ولی سعید بعد از رفتن من هم بازی کرد و همان سال پدیده لیگ هم شد.
عده ای اعتقاد داشتند شما سعید عزت اللهی را به خاطر پدرش میدان دادید. آیا در بازی دادن به این جوان رفاقت با پدرش یا پارتی بازی نقش داشت؟
اگر می خواستم پارتی بازی کنم که به پسر خودم بازی می دادم نه سعید عزت اللهی. همان سال پسرم نیز در تیم جوانان حضور داشت و می توانستم از او استفاده کنم. نام پدر سعید هم نقشی در میدان دادن او نداشت و استعداد و توانایی هایش باعث شد بازی کند. همان سال من پیش بینی کردم که سعید چند سال دیگر کاپیتان تیم ملی خواهد شد. حال سه سال دیگر صبر کنید و ببینید که این اتفاق رخ می دهد یا نه.
آیا سعید یادی از شما می کند و با او در ارتباط هستید؟
من دوست ندارم مزاحم کسی شوم و اگر خودش دوست داشته باشد تماس می گیرد و حال ما را می پرسد. اتفاقا هر وقت به ایران بیاید جویای حال من می شود و تماس می گیرد. اخلاق من طوری است که وقتی بازیکنی از تیم برود زیاد مزاحمش نمی شوم و سعی می کنم به حال خودش بگذارم تا راحت باشد و با تصمیم خودش جلو برود.
خیلی ها اعتقاد دارند لیگ روسیه به درد سعید عزت اللهی نمی خورد و باید این کشور را ترک کند؟
همان موقع هم که من با پدرش (نادر عزت اللهی) مشورت کردم بحث دو باشگاه روسیه ای و ترکیه ای مطرح بود که خود من دوست داشتم تیم ترکیه ای را انتخاب کند ولی جمع بندی که رسیدند در نهایت روسیه را انتخاب کردند.
اگر اتلتیکو مادرید می ماند بهتر نبود؟
در ریز کارهای سعید نبودم ولی فکر کنم یک مشکلی داشت که نتوانست در اسپانیا بماند. اگر اشتباه نکنم مشکل سنش بود که نتوانست اسپانیا بماند. در هر حال لیگ روسیه در حدی نیست که بتواند ملی پوشان ما را بالا بکشد و فکر کنم سعید هم به زودی از روسیه برود.
حیف شد گل او مقابل اسپانیا آفساید اعلام شد.
واقعا حیف شد چون داشت یکی از تاریخی ترین گل های ملی را به ثمر می رساند که این کار را هم کرد ولی ویدیو چک کار را خراب کرد. گرچه اشکالی ندارد و در آینده گل خواهد زد.
آیا توان شکست دادن پرتغال را داریم؟
به نظرم می توانیم از پرتغال امتیاز بگیریم. آن هم حتی سه امتیاز را که باید مثل نیمه دوم بازی با اسپانیا باشیم. پرتغال مثل اسپانیا بازیکن ندارد و اگر اجازه ندهیم رونالدو کاری کند دیگر بازیکنان توان گل زدن را هم ندارند. هرچند کنار رونالدو یک بازیکن جوان بازی می کند که او هم خطرناک است.
دو تا سوال از ملوان بپرسیم. شما در این تیم سمتی دارید؟
من هیچ سمتی ندارم و فصل گذشته تنها بحث حضورم در ملوان مطرح بود که منتفی شد. در هر حال خوشحال هستم که ملوان دوباره به گذشته برگشته و تیم را به افراد بومی سپرده اند.
همین موضوع باعث شد خبری از استعدادهای انزلی نداشته باشیم.
وقتی غیر بومی ها جای بومی ها را گرفتند واردات بازیکنان جای استعدادها را گرفت و می بینید که چند سالی است ملوان خروجی نداشته و فقط ورودی داشته است. به همین دلیل است که تیم ها توان صعود را ندارند و درجا می زنند.

علی مسعودی

دیدگاهتان را بنویسید