اخبار ملوانتحلیل های ملوانیفوتبال ایران

برای سپیدار بلند فوتبال گیلان « سید جلال حسینی »

سید نامت سپیده دمی شد که بر پیشانی آسمان گذشت متبرک باد نام تو...

سید جلال حسینی – بزرگی به قواره تو می آید، تو از اهالی امروزی ، تو با تمام افق های دور نسبت داری ، تو چقدر زیبا لحن آب و زمین را درک کردی ، ساق های خسته ات چگونه مسیر نبض پیروزی را به ما نشان داد و اعجازت در مستطیل سبز هوای صاف جوانمردی را ورق زد و با خلاقیت خود ملت ما را به سمت کوچه خوشبختی کوچاندی…

سرزمین یلان مه نشین همواره شاهد بروز ظهور قهرمانانی بوده اند که سر تفخر و اشتهار بر قاره کهن و حتی دنیا ساییده اند اسطوره هایی چون ناصر انشاء، محمد خاتمی، محمد مایلی کهن، سیروس قایقران و سید جلال حسینی پرچمدار ملت سربلند ایران در آوردگاههای مستطیل سبز با بازوبند کاپیتانی تیم ملی فوتبال ایران بودند و فرزانگانی چون غفور جهانی ، سید علی افتخاری ، هادی طباطبایی ، علیرضا جهانبخش ، سعید عزت الهی و… این مسیر سرفرازی را دنبال نمودند.

سعید عزت الهی مسافر روسیه شد ، سید جلال از لیست کی روش خط خورد !

و اما سید جلال که نمادی از استواری و شکوه البرز است و در سینه پر مهرش خروش چون توفندگی خزر را دارد و شهامت ، شجاعت و صلابتش بسان مردان جنگل ودر تواضع و فروتنی نشان کرامت و نوع دوستی مردم گیل را دارد. آراستگی او بدین کمال و فرزانگیش بدین جمال وی را ثمره بر این جلال معنوی رسانیده است. قابلیت های ارزنده فنی و توانمندیهای اخلاقی و اجتماعی او را به بی حاشیه ترین ملی پوش تاریخ فوتبال ایران مبدل ساخته که می بایست الگویی بر همه مردان ملی پوش باشد.

خانواده بزرگ فوتبال گیلان هرگز عزت و سرافرازیی که تو برای ملت با عظمت ایران فراهم ساختی را از یاد نخواهد برد. طی دو مرحله موفقیت رقابت های مقدماتی جام های جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۱۴مرهون تلاشها و فداکاریهای شیرمردانی چون تو بوده است.

کدام وجدان بیدار اوج حماسه آفرینی …. می تواند از یاد ببرد !؟…

یل گیلان زمین از اینکه مورد بی مهری قرار گرفته و باز بجهت همان خصلت های پهلوان منشانه بخاطر منافع ملی حتی یکبار لب به گلایه نگشودی شخصیت ممتازت را می ستاییم و بدان که هنوز مردم کشورمان در انتظار بازگشت مجددت ملبس به ردای ملی و تکرار عزتمندی برای ایران سربلند می باشند.

سید نامت سپیده دمی شد که بر پیشانی آسمان گذشت

متبرک باد نام تو…

هیات فوتبال استان گیلان

دیدگاهتان را بنویسید