اخبار ملوان تحلیل های ملوانی

تحلیل هفته دوم : ناراضی اما امیدوار !

به گزارش وب سایت هواداران ملوان ، گرچه نتیجه پایانی دیدار ملوان در برابر قشقایی شیراز به هیچ عنوان راضی کننده نبود اما درخشش بازیکنان جوان تیم سبب شد پس از دو فصل حضور ملوان در لیگ دسته اول فوتبال ایران سرانجام هواداران این تیم حتی برای دقایقی هم که شده بازی خوب و شناوری از ملوان مشاهده کنند.

نیمه اول : غیر قابل دفاع !

عملکرد ملوان در نیمه اول این دیدار به هیچ عنوان قابل قبول نبود ، قوهای سپید انزلی فشار آنچنانی بر روی خط دفاع حریف وارد نکردند ، البته ملوان موقعیت های نصفه و نیمه ای به وجود آورد اما این موقعیت ها در حدی نبود که بتوان به آن اتکا کرد.

نیمه دوم : بدشانس اما امیدوار کننده

شاگردان فرهاد پورغلامی در رختکن توجیه شده بودند که باید پرس را از خط میانی انجام دهند ، گرچه تا حدودی در انجام این کار موفق نشان دادند اما اشتباه مرگبار سعید سالارزاده در خط دفاع سبب شد بر خلاف جریان بازی قشقایی به گل برسد.

گل قشقایی موتور ملوانان را روشن نمود ، قوهای سپید که خود را بازنده دیدار خانگی می دیدند فشار را بر روی خط دفاعی حریف بیشتر کردند ، در این بین عملکرد بازیکنانی نظیر وحید حیدریه و محمد حسین پور که عملکرد کم نقصی از خود به نمایش گذاشتند چشمگیر بود.

تعویض های طلایی

اما نکته قابل تامل 3 تعویض درخشان فرهاد پورغلامی بود ، ورود حافظ یعقوبی ، شهریار مغانلود و میلاد کمندانی به زمین بازی سبب شد فشار ملوان به سمت دروازه حریف بیشتر و هدفمند تر شود ، این فشار ها با درخشش محمد حسین پور و بازی کم نقص او سبب شد قوهای سپید انزلی بتوانند 10 دقیقه به پایان بازی گل خورده را جبران کنند.

ملوان در 10 دقیقه پایانی بازی با انجام بازی شناور و ایجاد مثلث های متعدد فشار زیادی بر روی دروازه حریف وارد نمود و در این بین چند موقعیت خوب نیز خلق کرد اما با بد شانسی این موقعیت ها به گل تبدیل نشد تا در پایان این دیدار با نتیجه تساوی 1-1 به پایان برسد.

ناراضی از نتیجه اما امیدوار

گرچه تساوی در برابر تیمی که در هفته اول و در خانه خود با 4 گل از مس کرمان شکست خورده بود نمی تواند نتیجه رضایت بخشی برای هواداران ملوان باشد اما باید به این نکته توجه داشت که قوهای سپید انزلی به دلیل عدم حضور تیم میزبان در هفته اول مسابقات حدودا 2 هفته از شرایط مسابقه به دور بودند و البته نوع بازی ملوان به خصوص در نیمه دوم بارقه هایی از امید را در نزد هواداران ملوان به وجود آورد.

متحد باشیم

فرهاد پورغلامی نشان داد که ملوان تحت رهبری او بازی های زیبا و تماشاگر پسندی از خود به نمایش خواهد گذاشت و قطعا پایان محرومیت بازیکنانی نظیر بابک مرادی و شهاب زندی و همچنین هماهنگی بیشتر بازیکنان تازه وارد و البته اتحاد بیشتر هواداران ملوان در فصل جاری سبب خواهد شد تا بار دیگر شاهد ملوانی باشیم که هم زیبا بازی می کند و هم نتیجه می گیرد.

ملوان بندرانزلی
ملوان بندرانزلی

دیدگاهتان را بنویسید