اخبار ملوان تحلیل های ملوانی نوستالزی ملوان

تغییر نسل در تیم فوتبال ملوان بندرانزلی چگونه اتفاق افتاد ؟

به گزارش وب سایت هواداران ملوان بندرانزلی ” ملوانی “با پایان یافتن دوران فوتبالی ستارگان نسل طلایی دهه پنجاه ملوان بندرانزلی، مرد کهنه کار و با درایت این تیم ، ناخدا (بهمن خان صالح نیا) به این فکر افتاد که با استفاده از بازیکنان جوان و آینده دار شهر انزلی و گیلان روحی جدید در کالبد ملوان بدمد.

بهمن خان صالح نیا به این فکر بود تا تیمی بسازد که بتواند از عزت و غرور نام بزرگ ملوان بخوبی دفاع کند.

قطعا چنین تفکری بود که ایشان را وادار کرد تا با تلفیقی از بازیکنان با تجربه تر همچون منوچهر درجزی و محمد قدیربحری ، در کنار بازیکنان زبده و کار آمدی بمانند: مرحوم سیروس قایقران، محمود فکری، محمد احمدزاده، نادر عزت اللهی، حمید محمدیان، فرهاد پورغلامی، پیمان دلخوش، محسن صنوبری، محمد حبیبی، و … تیمی بسازد که امروز به آنتیم ، ملوان رویایی دهه شصت می گویند.

تیمی که به پشتوانه همین بازیکنان خوب و جوان در همان دهه توانست، دو بار قهرمان جام حذفی کشور سه بار نائب قهرمان جام حذفی ایران و دو دوره به عنوان تنها نماینده کشور ایران در جام باشگاه های آسیا شرکت نماید، ضمن اینکه از آن تیم، سالها در فوتبال ایران به عنوان بهترین تیم شهرستانی کشور یاد می شد.

شاید آن روزها نیز هواداران با دیده تردید به رفتار انقلابی بهمن خان صالح نیا می نگریستند ، اما حمایت و صبوری آنها نتیجه داد و قدرتمند ترین ملوان تاریخ از دل همان تیم جوان و بومی شکل گرفت.

مهدی پیشوایی

ملوان انزلی
ملوان انزلی

دیدگاهتان را بنویسید