تحلیل های ملوانی

درخواست مردم انزلی از مسئولان نیروی دریایی ؛ به پروسه انتقال سهام باشگاه ملوان ورود کنید

 

به گزارش ملوانی و به نقل از وب سایت انزلی پرس، این روزها اخبار عجیبی از اطراف باشگاه ملوان به گوش می رسد، اخباری که خود گویای این موضوع است که انگار قرار نیست تغییرات محسوسی در وضعیت این تیم پرطرفدار شمال ایران رخ دهد.

گفته می شود بزودی 70 درصد از سهام باشگاه ملوان که پیش از این در اختیار سیروس محجوب قرار داشت با رای دادگاه به نام برخی از چهره های سیاسی و مسئولان اسبق شهرستان بندر انزلی ثبت خواهد شد!

محمود بدیعی فر رئیس اسبق شورای شهر انزلی و همچنین رضا پورشعبان شهردار سابق انزلی هر کدام بزودی مالک 17/5 درصد از سهام باشگاه ملوان خواهند شد! این در حالی است که این افراد امروز دیگر هیچ سمتی در شهرستان بندرانزلی ندارند و مشخص نیست بر اساس کدام منطق و معیار این انتقال صورت خواهد پذیرفت.

باید این نکته را مد نظر قرار داد که این نقل و انتقال به نام اشخاص صورت می گیرد، یعنی آقایان بدیعی فر و پورشعبان مالک شخصی ملوان لقب خواهند گرفت و این تحولات ربطی به مقام حقوقی گذشته آنها نداشته و شاید نکته عجیب تر داستان این است که در صورت فوت این افراد سهام مربوطه در اختیار فرزندان آنها قرار خواهد گرفت!

حال سوال مهمی که اینجا مطرح می شود این است که آقایان بدیعی فر و پورشعبان در ازای دریافت 17/5 درصد از سهام باشگاه ملوان چه مبلغی پرداخت کرده اند؟ آیا این سهام هبه شده نیروی دریایی به مسئولان شهری قرار است پس از چند فعل و انفعال به نام اشخاصی که امروز هیچ جایگاه سیاسی در انزلی ندارند ثبت شود؟

اتفاقات اخیر باشگاه ملوان ما را به یاد بحران های مدیریتی تیم شاهین بوشهر می اندازد، تیمی محبوب و مردمی که به دلیل اختلافات سیاسی و مالکیتی در یک پروسه زمانی 4 ساله از لیگ برتر به دسته دوم فوتبال ایران سقوط کرد. انگار قرار نیست از تجربیات گذشته درس گرفته شود و ملوان بندرانزلی نیز در همان مسیری گام نهاده که پیش از این شاهین بوشهر آن مسیر را طی کرده بود.

اما داستان غم انگیز ملوان اینجا به پایان نمی رسد، این روزها شنیده می شود که نام هایی چون بهمن خان صالح نیا و نصرت ایراندوست قرار است سکان مدیریت باشگاه ملوان را در دست بگیرند، منابع خبری انزلی پرس می گویند که نصرت ایراندوست بدلیل نزدیکی با برخی از چهره های سیاسی شهر انزلی به عنوان مدیرعامل ملوان انتخاب شده و در این جریان صرفا از نام بهمن خان صالح نیا سوء استفاده شده است.

نکته حائز اهمیت این است که پیش از این در جریان کمپین مردمی واگذاری ملوان به سازمان منطقه آزاد بندرانزلی، نماینده شهر انزلی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرده بود که مقدمات انتقال این تیم به منطقه آزاد در حال انجام شدن است اما انتخاب مدیرعامل از سوی چهرهای غیر موجه نشان می دهد که برخی ها تحت هیچ شرایطی علاقه ندارند ملوان را از خود جدا کرده و در اختیار افراد و سازمان های موجه ای نظیر منطقه آزاد انزلی قرار دهند.

در این بین شنیده شده که افراد سیاسی شکست خورده در انتخابات پیشین در حال تکمیل کادر خود در باشگاه ملوان هستند و اولین گام انتخاب نصرت ایراندوست به عنوان مدیرعامل باشگاه ملوان است!

این روزها مردم انزلی از خود سوال می پرسند که نقش نیروی دریایی در چنین انتصاب هایی چیست؟ آیا آنها از این تحولات باخبر هستند؟ آیا نمایندگان نیروی دریایی نیز در جلسات انتخاب مدیرعامل و کادر فنی شرکت کرده اند؟

پر واضح است که ملوان به ابزاری برای ابراز وجود برخی ازشکست خوردگان سیاسی انزلی تبدیل شده است، این افراد که در دوران مدیریت خود در شهر انزلی سابقه انحلال تیم فوتبال شهرداری بندرانزلی را در کارنامه خود دارند این روزها نقش اول را در تحولات مدیریتی ملوان ایفا می کنند، آیا با مدیریت جهادی این افراد به سرعت به انحلال باشگاه ملوان نزدیک می شویم؟

مردم انزلی امیدوارند نیروی دریایی به عنوان مالک اصلی باشگاه ملوان هر چه سریعتر به مبحث انتقال سهام این تیم ورود کرده و مانع از انتقال سهام باشگاه به چهره های فاقد صلاحیت شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید