تحلیل های ملوانی

ملوانان به خودباوری رسیدند

نوع بازی های تیم در مسابقات لیگ با همه آن پیش بینی ها فاصله زیادی داشت، انگار ملوانان یک چیز مهم ( خودباوری ) را درون میدان نبرد گم کرده اند .

پیروزی ملوان در برابر سپیدرودپیروزی ملوان در برابر سپیدرود

به گزارش ملوانی،دقیقا از سوت آغاز اولین دیدار ملوان در فصل جدید مسابقات لیگ دسته اول فوتبال ایران، چشمان هواداران ملوان به دنبال تیمی بود که نشانه هایی از ملوان داشته باشد، تیمی جنگنده و پرتلاش که نبضش به شور و هیجان هوادارانش وابسته است، تیمی که در جنگ های درون زمین پشت هر حریفی را به خاک بزند، تیمی که حریفان حتی از شنیدن نامش وحشت کنند.

باید قبول کنیم که ملوان لیگ را آنطور که انتظار می رفت آغاز نکرد، پیروزی شکننده در مقابل برق نوین شیراز، شکست در برابر اکسین و دو تساوی پی در پی در مقابل بادران مدعی و صبای بحران زده سبب شد که در هفته چهارم مسابقات لیگ دسته اول قوهای سپید انزلی اختلافی ۷ امتیازی با صدر جدول مسابقات پیدا کنند.

همه آنهایی که اخبار و تحولات پیرامون ملوان را به صورت لحظه ای دنبال می کردند بر این باور بودند که این ملوان حرفهای زیادی برای گفتن خواهد داشت اما نوع بازی های تیم در مسابقات لیگ با همه آن پیش بینی ها فاصله زیادی داشت، انگار ملوانان یک چیز مهم ( خودباوری ) را درون میدان نبرد گم کرده اند.

قرعه کشی جام حذفی و تقابل ملوان در برابر سپیدرود رشت آنهم در خارج از خانه و عدم نتیجه گیری ملوان در سه هفته پیاپی آژیر خطر را برای تیم و هواداران به صدا در آورد و تقابل ملوان و سپیدرود علاوه بر یک نبرد حیثیتی بین مردم رشت و انزلی به یک دیدار مرگ و زندگی بین نادر دست نشان و منتقدانش مبدل گشت.

سوت پایان دربی می توانست با شعار ( نادر حیا کن ، ملوان و رها کن ) همراه شود، پس دست نشان و تیمش به خوبی می دانستند که این روزها صبر انزلی چی ها برای دیدن ملوانی مقتدر خیلی کم شده است، پس هر آنچه در توان داشتند باید در دربی مهم و حیثیتی گیلان هزینه می کردند.

ملوان دربی را خوب آغاز و درخشان به پایان رساند، دیداری پر هیجان برای هواداران ملوان، آنهایی که مدتها تشنه دیدن تیمی بودند که بدون استرس و ترس در میدان حضور پیدا کند و بازیکنانش با تمام وجود برای اعتلای نام ملوان تلاش کنند، این ملوان همان تیمی بود که همه انتظارش را داشتیم، قوهای جوان تمام خشم خود را بر سر نظر محمدی و تیمش در رشت آوار کردند.

یک پیروزی مقتدرانه نیاز جدی ملوان برای ادامه راه پر فراز و نشیب لیگ بود و پیروزی شیرین و مقتدرانه در رشت آنهم در برابر سپیدرودی که تقریبا تمامی حمایت های استانی را با خود به همراه داشت حلاوت و شیرینی این برد را در کام هواداران ملوان صد چندان کرده است.

حالا مجددا وضعیت در بندر به حالت عادی در آمده و پرچم های سپید مجددا برافراشته شده است، دست نشان پس از فتح الگیلانو موقعیت خود را در ملوان تثبیت نموده و قوهای جوان به رهبری پژمان نوری اولین پرواز موفقیت آمیز و پر غرور خود را در آسمان رشت جشن گرفته و کشتی ملوان که در هفته های اخیر در لنگرگاه لیگ یک تقریبا متوقف شده بود با کسب یک نیروی محرکه مناسب پس از فتح دربی آماده حرکت به مقصد اصلی است، اینبار ملوان با ۲ امپراطور به مقصد لیگ برتر حرکت کرده و حالا می توان با جرات تمام عنوان کرد که تمام ناوی ها آماده فتوحات جدیدی هستند و حالا دیگر « نادر » امپراطور انزلی چی هاست و شاید تا مدتها دیگر هیچ کس صدای انتقادات منتقدانش را نشوند، فضا برای کار و موفقیت فراهم شده و ملوان مجددا در مسیر موفقیت قرار گرفته است.

ملوانان با فتح بهشت عضدی بار دیگر خود را باور کردند و پیامی روشن فرستادند: قوی سپید دوباره برمی گردد.

پیروزی ملوان در برابر سپیدرود
پیروزی ملوان در برابر سپیدرود

اسماعیل راد – ملوانی

دیدگاهتان را بنویسید