اخبار ملوان تحلیل های ملوانی

“همدلی” شاه کلید رهایی ملوان از بحران های موجود

اختصاصی – 14 بازی و کسب تنها 13 امتیاز ، این آماری است که ملوان تا هفته چهاردهم لیگ دسته اول فوتبال ایران خلق کرده است ، میانگین کمتر از 1 امتیاز برای هر بازی ! اما نکته ای که شرایط قوهای سپید انزلی را از این هم بحرانی تر کرده کسر 6 امتیاز از این تیم به دلیل عدم پرداخت به موقع بدهی زوران زلاتکوفسکی است !

وضعیت ملوان بحرانی تر از آنچیزی است که تصور می شود ، بدهی 2 میلیاردی این تیم که از ادوار گذشته لیگ بر جای مانده است سبب شده که فدراسیون فوتبال ایران رسما به باشگاه ملوان اعلام کند تا زمانی که بدهی های موجود تسویه نشود این تیم حق ندارد بازیکن جدیدی جذب کند !

در شرایطی کنونی می توان به دنبال مقصر گشت ، یا برای عدم حمایت از تیم بهانه جویی کرد ، البته نتایج کسب شده نه در شان نام بزرگ ملوان است و نه برای هواداران متعصب و وفادار این تیم قابل پذیرش ! به هر حال ملوان گرفتار چنین بحران بزرگی شده است که باید همچون گذشته به سلامت از آن عبور کند.

به نظر می رسد که در این دریای پر تلاطم چیزی بجز “همدلی” نمی تواند راهگشای ملوان باشد ، این همدلی باید در تمامی سطوح از جمله در بین هواداران ملوان ایجاد شود ، باید به یک صدای واحد رسید باید در یک مسیر مشخص حرکت نمود و باید اختلافات را کنار گذاشت.

ملوان امروز بیش از هر زمانی به هوادارانش نیاز دارد ، سکوهای تخریب شده ، عدم حضور هواداران در ورزشگاه و چند دستگی در میان آنها خود سبب شده که تیم های حریف دیگر ترسی از جو وحشتناک ورزشگاه انزلی نداشته باشند، ورزشگاهی که همواره برای تیم های متمول فوتبال ایران ترسناک بود امروز به کمپی تمرینی برای تیم های عجیب و غریب لیگ یک تبدیل شده است!

خطر سقوط به لیگ دسته دوم به هیچ عنوان شوخی نیست ! اگر امروز تصمیم نگیریم که در کنار یکدیگر باشیم ، فردا همه متضرر خواهند شد.

2 thoughts on ““همدلی” شاه کلید رهایی ملوان از بحران های موجود

دیدگاهتان را بنویسید