کلوپ هواداران ملوان - ممبینی: زمان عقد قرارداد با آدیداس فرصت طراحی لباس‌ تیم ملی را گرفت
کلوپ هواداران ملوان

* نوروز 1398 مبارک باد.

*ملوانی یک رسانه کاملا آزاد بوده و وابستگی به هیچ نهاد و گروهی ندارد.

* جهت ارتباط با مدیر سایت کلیک کنید .

* پیشنهاد می کنیم در کانال رسمی ملوانی در تلگرام عضو شوید و آخرین اخبار و اتفاقات مربوطه به ملوان را از طریق این کانال دنبال کنید.
ممبینی: زمان عقد قرارداد با آدیداس فرصت طراحی لباس‌ تیم ملی را گرفت

کلوپ هواداران ملوان : - : - www.Malavani.ir:  

به گزارش ملوانی و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرپرست کمیته اقتصادی فدراسیون فوتبال گفت: آدیداس تنها برای کشور‌هایی که با آن‌ها قرارداد دارد لباس طراحی می‌کند یوز ایرانی هم به دلیل نوع خاص لباس و روزنه‌هایی که برای تنفس روی آن وجود دارد حذف شد اگر یوز می‌ماند تکنولوژی آدیداس زیر سوال می‌رفت ...

ادامه مطلب را بخوانيد...هدایت الله ممبینی درباره طرح پیراهن تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ بیان کرد: زمان به ما اجازه نداد به طراحی خاصی برای پیراهن تیم ملی برسیم چراکه حدود یک سال و نیم فدراسیون فوتبال ایران از لباس‌هایی که در فروشگاه‌های آدیداس بود استفاده می‌کرد و هیچ قراردادی بین طرفین منعقد نشده بود. آدیداس نزدیک چهارماه پیش با ایران قرارداد بست و در این فرصت محدود کار به طراحی نمی‌رسد. روند طراحی لباس بین ۹ تا ۱۲ ماه طول می‌کشد. ما از لباس‌هایی که در تولیدی‌های آدیداس وجود داشت، استفاده می‌کردیم و طرح خاصی در کار نیست.

او درمورد دلیل حذف یوز از روی پیراهن‌های تیم ملی اظهار کرد: یوز ایرانی هم به دلیل نوع خاص لباس و روزنه‌هایی که برای تنفس روی آن وجود دارد حذف شد. اگر یوز مانند قبل روی پیراهن می‌ماند تکنولوژی آدیداس زیر سوال می‌رفت. پیشنهاد دادیم طرح یوز بین آرم فدراسیون فوتبال و لوگو آدیداس قرار بگیرد که به دلیل ازدحام طرح در آن بخش لباس، این موضوع منتفی شد. پیشنهاد دیگرمان برای اینکه یوز پشت پیراهن و بین شماره و اسم بازیکن طراحی شود هم منتفی شد. به همین دلایل یوز از پیراهن تیم ملی حذف شد.

ممبینی در مورد اینکه آیا فدراسیون فوتبال نمی‌توانست لوگویی را طرح کند که یوز ایرانی هم روی آن قرار بگیرد، گفت: پیراهن قرمز تیم ملی طرح‌هایی دارد که چاپ یوز روی آن امکان پذیر نیست و نمی‌توانستیم طرح یوز را روی پیراهن سفید استفاده کنیم و آن را در پیراهن قرمز به کار نبریم. در کل طرح پیراهن سفید تیم ملی ایران تا حد زیادی مانند پیراهنی است که در گذشته می‌پوشیدیم، اما پیراهن قرمز طرح‌هایی دارد. آدیداس پیراهن خاصی برای تیم ملی ایران طراحی نکرده است.

او افزود: کشور‌هایی که با آدیداس قرار داد بلند مدت دارند برای جام جهانی لباس‌های جدیدی طراحی می‌کنند. برخی کشور‌ها هشت سال با این شرکت قرارداد دارند و آدیداس از ۲ تا ۳ سال قبل از جام جهانی برای آن‌ها شروع به طراحی لباس می‌کند. قرارداد فدراسیون ایران با آدیداس حدود چهار ماه پیش به امضاء رسید و در این زمان محدود فرصتی برای طراحی لباس وجود نداشت.

سرپرست کمیته بازاریابی و اقتصادی فدراسیون فوتبال در مورد کیفیت پایین لباس اهدایی از سوی کارلوس کی روش به رباح ماجر پیش از بازی ایران و الجزایر بیان کرد: من اطلاعی از کیفیت آن لباس ندارم، اما کیفیت لباس‌هایی که تیم ملی در جام جهانی می‌پوشد استاندارد است. کی روش هم با حضور در شرکت آدیداس کیفیت این لباس‌ها را ارزیابی کرده است.

ممبینی درباره بند عجیب قرارداد فدراسیون فوتبال با آدیداس مبنی بر اینکه در صورت به فروش رسیدن ۱۲۳ هزار پیراهن، حدود ۵۰۰ هزار دلار در اختیار فدراسیون ایران قرار می‌گیرد، گفت: نمی‌دانم این مسائل از کجا مطرح می‌شود. برخی می‌گویند از این قرارداد یک تا سه میلیون دلار به ایران می‌رسد، اما من به عنوان مسئول کمیته اقتصادی و بازاریابی فدراسیون می‌گویم این موضوع درست نیست. تنها نکته واضح اینست که به دلیل اشتیاق فراوان ما برای عقد قرارداد، محدودیت زمانی و اینکه آدیداس نمی‌خواست لباس هایش را به همین راحتی وارد بازار کند قرار شد این لباس‌ها با ۷۰ درصد تخفیف به ما تحویل داده شود.

او افزود: از طرفی طبق قانون وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اینکه باید نمایندگی آدیداس در ایران تاسیس و ۲۰ درصد تولیدی‌های این نمایندگی صادر شود، این شرکت آلمانی تمایلی به عقد قرارداد نداشت، اما با پافشاری ما در نهایت مسئولان آدیداس رضایت دادند. هرچند حق کپی رایت در بسیاری از کشور‌ها رعایت نمی‌شود، اما ایران در این زمینه سابقه‌ای طولانی دارد.

ممبینی درمورد اینکه آیا لباس‌های تیم ملی ایران در آلمان تولید می‌شود یا امارات، گفت: تولیدی آدیداس در امارات وجود ندارد. دفتر نمایندگی خاورمیانه آدیداس در امارات است. به همین دلیل برای اینکه مجبور نشویم به آلمان برویم از امارات لباس‌های تیم ملی را تهیه کردیم. آدیداس در کل دنیا نمایندگی‌های مختلفی دارد که هر کشور بر اساس منطقه‌ای که در آن قرار گرفته است به نمایندگی مورد نظرش مراجعه می‌کند.


ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 26 فروردين ماه ، 1397 توسط 3eyedAli  چاپ مطلب

 

 

مرتبط با موضوع :

 باران‌چشمه: رفتن بازیکنان به تراکتورسازی به من مربوط نیست  [پنجشنبه، 21 دي ماه ، 1396]
 هیئت رییسه AFC تصویب کرد: ایران و عربستان در خانه بازی کنند  [سه شنبه، 7 آذر ماه ، 1396]
 قرعه‌کشی مرحله یک هشتم جام حذفی فوتبال در برنامه 90  [يكشنبه، 16 مهر ماه ، 1396]
 محمد حبیبی: همه از عشق من به ملوان خبر دارند  [جمعه، 24 شهريور ماه ، 1396]
 محمد حبیبی دستیار پورغلامی در تیم ملی جوانان شد  [يكشنبه، 5 شهريور ماه ، 1396]
 پورغلامی سرمربی تیم جوانان ایران شد  [شنبه، 4 شهريور ماه ، 1396]
 انصراف ماشین سازی تبریز از حضور در جام حذفی  [چهارشنبه، 25 مرداد ماه ، 1396]
 استعمال دخانیات در ورزشگاه‌های کشور ممنوع شد  [شنبه، 31 تير ماه ، 1396]
 فدراسیون تصویب کرد؛ بلیت فروشی در ورزشگاه بر اساس کد ملی  [يكشنبه، 31 ارديبهشت ماه ، 1396]
 زمان رسمی نقل‌ و انتقالات مشخص شد  [چهارشنبه، 13 ارديبهشت ماه ، 1396]
 تهدید کمیته اخلاق؛ با کسانی که تمرین را تحریم کنند، برخورد می شود  [دوشنبه، 11 ارديبهشت ماه ، 1396]
 واگذاری تراکتورسازی کلید خورد  [جمعه، 8 ارديبهشت ماه ، 1396]
 مایلی‌کهن: درگیری هواداران در فوتبال چندش‌آور است  [يكشنبه، 9 آبان ماه ، 1395]
 سرپرست سازمان لیگ منصوب شد  [يكشنبه، 9 آبان ماه ، 1395]
 میرزازاد: برای حضور در جام جهانی از تیم جوانان حمایت شود  [شنبه، 8 آبان ماه ، 1395]
 مایلی کهن: هر آمدنی یک رفتنی دارد  [چهارشنبه، 28 مهر ماه ، 1395]
 اعلام زمان قرعه کشی مرحله یک شانزدهم جام حذفی  [يكشنبه، 11 مهر ماه ، 1395]
 قرعه کشی جام حذفی فردا برگزار می شود  [يكشنبه، 28 شهريور ماه ، 1395]
 مرزبان: فحاشی به مازیار سازماندهی شده بود، مسئولان از توهین‌ها خوشحال بودند  [يكشنبه، 14 شهريور ماه ، 1395]
 آخرین مهلت ارسال مدارک برای حضور در جام حذفی  [سه شنبه، 9 شهريور ماه ، 1395]

 

 
تبلیغات رندم 1 تبلیغات رندم 2

امتیاز دهی به مطلب
امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب


اشتراک گذاري مطلب


--
--
--
مکان تبلیغاتتمامي حقوق مطالب، تصاوير و طرح قالب براي سایت کلوپ هواداران ملوان بندر انزلی محفوظ است، نقل و استفاده از آنها در سايت ها و نشريات تنها با اجازه مدیر سایت امکان پذیر ميباشد.
CopyRight PHP-Nuke Farsi [MT Edition] Project By PHPNuke.ir
طراحی شده توسط : اسماعیل راد