کلوپ هواداران ملوان - دنیامالی: فوتبال ایران نمایش حرفه‌ای شدن را بازی می‌کند، از گزارش مجلس نباید تهدید بسازیم


دنیامالی: فوتبال ایران نمایش حرفه‌ای شدن را بازی می‌کند، از گزارش مجلس نباید تهدید بسازیم تاریخ : چهارشنبه، 7 بهمن ماه ، 1394
موضوع : اخبار فوتبال ایران


کلوپ هواداران ملوان : - : - www.Malavani.ir:  

به گزارش ملوانی و به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس هیأت مدیره باشگاه ملوان گفت: فوتبال ایران تنها نمایش حرفه‌ای شدن را بازی می‌کند زیرا هیچ درآمدزایی ندارد ...

ادامه مطلب را بخوانيد...احمد دنیامالی در صحن مجلس در خصوص گزارش فساد در فوتبال اظهار داشت: نگاه‌مان به گزارش کمیسیون اصل 90 در حوزه فوتبال باید به‌دور از فضای هیجانی باشد و کارشناسانه باید نقاط ضعف و قدرت این گزارش را ارزیابی کرد. قطعا هر گزارشی و عملکردی، قابل نقد است و بری از ضعف و اشکال نیست اما مهم این است که از چه زاویه‌ای به این موضوع ورود می‌کنیم و در چه مسیری قرار است آن را ارزیابی کنیم.

وی ادامه داد: از انتشار این گزارش نباید «تهدید» بسازیم بلکه «فرصت» مهمی در برهه‌ای تاریخی در فوتبال ایران است، اینکه بگوییم «فساد در همه جا هست و فوتبال چندان فسادی ندارد» از اساس حرف اشتباهی است. فساد حتی در نازل‌ترین سطحش هم جامعه‌ای را درگیر خود می‌کند. همه توجه باید عمل به قانون باشد.

رئیس هیأت مدیره باشگاه ملوان یادآور شد: سلامت‌آفرینی در عرصه ورزش و مبارزه مؤثر با فسادهای موجود در آن همواره یکی از خواسته‌های مهم مردم و دلسوزان کشور بوده است. نکته‌ای که نباید از یاد ببریم این است که فهم نادرست از پدیده فساد، اتخاذ راهکارهای مقطعی به جای حل ریشه‌ای و حاشیه‌پردازی به جای پرداختن به متن و به ویژه استفاده تبلیغاتی از مبارزه با فساد سبب شده است که این راه از مسیر درستش خارج شود. خروجی این گزارش، اشاره به برخی ابهامات دارد اما معیار و شاخص تعیین این انحرافات، فقط و فقط قانون است.

دنیامالی تاکید کرد: آگاهی و اطلاعات، چشم اسفندیارِ فساد است. هر چه اطلاعات بیشتر در دسترس باشند، معاملات پنهان، توافقات غیررسمی و تبادلات غیرقانونی کمتر می‌تواند شکل بگیرند. بنابراین افزایش امکان دسترسی به اطلاعات شفاف، زمینه‌ساز کاهش فساد است.

وی افزود: به طور کلی از سرچشمه دچار مشکل هستیم. اگر یک مدیر توانمند، یک مدیر توانمند را انتخاب کند این مشکلات رخ نمی‌دهد. اگر مدیران توانمند فوتبال ما را اداره نکنند اگر قوانین سخت و انعطاف ناپذیر و باز دارنده تدوین نشود، این روند کماکان ادامه خواهد داشت. اینکه جریان خوبی علیه تبانی و ناپاکی های فوتبال به راه افتاده، اتفاق خوبی است که باید با جدیت دنبال شود.

رئیس هیأت مدیره باشگاه ملوان یادآور شد: فوتبال ایران نمایش حرفه ای شدن را بازی می کند چرا که یکی از مشخصه های فوتبال حرفه ای این است که خود درآمدزا باشد تا مخارج باشگاه را خود پرداخت کند در حالی که فوتبال ایران از حرفه ای بودن فقط پرداخت هزینه های گزاف به بازیکنان و مربیان را دارد؛ و عمدتا این هزینه ها از بیت المال و کیسه ملت پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: در واقع علت اصلی بحران فوتبال در ایران نبود اندیشه، ساختار و مدیریت مناسب و صحیح، اما متاسفانه اکنون آدرس های غلط، صورت مساله های نادرست و سوال های سطحی، افکار عمومی را تحت الشعاع قرار می دهد. یا فدراسیون و یا سرمربی را مقصر اصلی اعلام می کنند. هر چند نقاط ضعف این دو عامل مهم نیز در جای خود باید کارشناسی شود، اما در واقع مهمترین موضوع در راستای بررسی و شناخت علل و عوامل بحران در فوتبال ملی و به طور کلی ورزش کشور در درجه نخست، تعیین صورت مساله، روش شناسی موضوع و چگونگی پرداخت و تجزیه و تحلیل آن است مهمترین راه حل مشکلات فوتبال، بریدن دست مافیای فوتبال و کاهش دخالت سیاست و تجارت، و هدایت و نظارت بر محتوای ورزش رسانه های جمعی است.


منبع این مقاله : کلوپ هواداران ملوان
http://malavani.ir

آدرس این مطلب :
http://malavani.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=5552